Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg MOE25X, Countertop, Grill microwave, 25 L, 900 W, Buttons, Rotary, Stainless steel
| Features | |
| Appliance placement | Countertop |
| Product type | Grill microwave |
| Interior capacity | 25 L |
| Microwave power | 900 W |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Grill power | 1000 W |
| Door open type | Pull-out |
| Door hinge | Left |
| Turntable | Y |
| Turntable size | 31.5 cm |
| Turntable deactivation | Y |
| Interior light | Y |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Timer | Y |
| Timer type | Digital |
| Child lock | Y |
| Product colour | Stainless steel |
| Number of glass door panels | 1 |
| Material | Stainless steel |
| Country of origin | China |
| Cooking functions & programs | |
| Grill | Y |
| Defrost function | Y |
| Cooking programs | Pizza |
| Number of cooking programs | 5 |
| Auto cook function | Y |
| Number of auto cooking programs | 10 |
| Power | |
| Connected load | 1500 W |
| AC input voltage | 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 514 mm |
| Depth | 432 mm |
| Height | 304 mm |
| Weight | 15 kg |
| Package width | 579 mm |
| Package depth | 460 mm |
| Package height | 362 mm |
| Package weight | 16.7 kg |
| Logistics data | |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet net weight | 12 kg |
| Chemical tax (Nordic) | Y |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details