Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

AEG BPE535260M, Medium, Electric, 71 L, 3000 W, 71 L, 300 °C
| Oven | |
| Oven size | Medium |
| Oven type | Electric |
| Total oven(s) interior capacity | 71 L |
| Total oven power | 3000 W |
| Oven net capacity | 71 L |
| Grill | N |
| Full surface grill | N |
| Maximum temperature (conventional) | 300 °C |
| Reheat function | Y |
| Self-cleaning | Y |
| Cleaning type | Pyrolytic |
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | Black, Satin steel |
| Control type | Buttons, Touch |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Certification | CE, DEMKO, UL (EU), WABE |
| Ergonomics | |
| Food probe | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A+ |
| Connected load | 3000 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Energy efficiency index (EEI) | 81.2 |
| Energy consumption (forced convection) | 0.69 kWh |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | CE |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 546 mm |
| Height | 594 mm |
| Weight | 34.5 kg |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 59 cm |
| Installation compartment height (min) | 57.8 cm |
| Package width | 670 mm |
| Package depth | 635 mm |
| Package height | 670 mm |
| Package weight | 35.5 kg |
| Packaging content | |
| Number of baking trays | 2 |
AEG Home Appliances
Via Elettro 23
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 232323
Mail: info@aeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
AEG Home Appliances
Via Elettro 23
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details