Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Electrolux KFB1AF12S1, 188 L, Freestanding, F, 35 dB, SN-T, 2.7 kg/24h
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Built-in display | N |
| Shelves material | Glass |
| Performance | |
| Total net capacity | 188 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 35 dB |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 174 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 4 |
| Freezer | |
| Freezer position | Top-placed |
| Freezer net capacity | 14 L |
| Freezing capacity | 2.7 kg/24h |
| Star rating | 4* |
| Automatic defrost (freezer) | N |
| Freezer number of shelves/baskets | 1 |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power source | Electric |
| Connected load | 130 W |
| Annual energy consumption | 182 kWh |
| AC input voltage | 230-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 548 mm |
| Depth | 549 mm |
| Height | 1218 mm |
| Weight | 39 kg |
| Package width | 590 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 1300 mm |
| Package weight | 40.5 kg |
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 3344556
Mail: info@electrolux.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details