Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Electrolux KNS7TE75S, 376 L, No Frost (fridge), SN-T, 8 kg/24h, E, White
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Inverter technology | Y |
| Performance | |
| Total net capacity | 376 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 35 dB |
| Icemaker | N |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 287 L |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | N |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Super Cool function | N |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 89 L |
| Freezing capacity | 8 kg/24h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Fast freeze function | Y |
| Ergonomics | |
| Cord length | 2.4 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 247 kWh |
| Connected load | 120 W |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 696 mm |
| Depth | 549 mm |
| Height | 1884 mm |
| Weight | 80 kg |
| Installation compartment width | 75 cm |
| Installation compartment depth | 56 cm |
| Installation compartment height | 190 cm |
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 3344556
Mail: info@electrolux.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details