Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Bosch Serie 6 LAVAT WIW24341EU A+++-10 8KG 1200GI, Front-load, 8 kg, C, 66 dB, 1200 RPM, C
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Loading type | Front-load |
| Product colour | White |
| Built-in display | Y |
| Control type | Rotary, Touch |
| Door hinge | Left |
| Door opening angle | 130° |
| Tub material | Plastic |
| Cord length | 2.1 m |
| Drum volume | 55 L |
| Performance | |
| Rated capacity | 8 kg |
| Maximum spin speed | 1200 RPM |
| Spin-drying class | C |
| Number of washing programs | 8 |
| Noise emission class | A |
| Noise level | 66 dB |
| Noise level (spin) | 66 dB |
| Noise level (wash) | 41 dB |
| Delayed start timer | Y |
| Delay start (max) | 24 h |
| Cycle time (max) | 196 min |
| Washing programs | Blouse/shirt, Eco, Hand/wool, Mix, Spin/drain |
| Adjustable spin speed | Y |
| Load balancing system | Y |
| Add garment (pause) function | Y |
| Ergonomics | |
| Child lock | Y |
| Remaining time indication | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | C |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 62 kWh |
| Energy consumption washing per cycle | 1.09 kWh |
| Water consumption per cycle | 45 L |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.12 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 596 mm |
| Depth | 544 mm |
| Height | 818 mm |
| Weight | 76.9 kg |
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
CONTATTI
Tel: +49 711 400 40990
Mail: contact@bosch.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details