Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Beko DRY833CI, Freestanding, Front-load, Heat pump, White, Buttons, Rotary, LED
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Drying system | Heat pump |
| Product colour | White |
| Reversible doors | Y |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Drum material | Stainless steel |
| Door opening angle | 178° |
| Inverter technology | Y |
| Performance | |
| Rated capacity | 8 kg |
| Drying class | A |
| Number of drying programs | 16 |
| Drying programs | Wool, Quick, Freshen-up, Delicate/silk, Jeans/denim, Cotton, Synthetics |
| Cycle time | 174 min |
| Noise level | 64 dB |
| Anti-Crease function | Y |
| Ergonomics | |
| Delayed start timer | Y |
| Delay start (max) | 24 h |
| Drum interior light | Y |
| Remaining time indication | Y |
| Buzzer | Y |
| Child lock | Y |
| Water tank full indicator | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A+++ |
| Energy consumption | 1.42 kWh |
| Annual energy consumption | 176 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 609 mm |
| Height | 846 mm |
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
CONTATTI
Tel: +90 212 1234567
Mail: info@beko.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details