Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Beko DRX823W, Freestanding, Front-load, Heat pump, White, Buttons, Rotary, Transparent, White
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Drying system | Heat pump |
| Product colour | White |
| Door colour | Transparent, White |
| Reversible doors | Yes |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Drum volume | 110 L |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Drum material | Stainless steel |
| Cord length | 1.5 m |
| Door opening angle | 155° |
| Performance | |
| Rated capacity | 8 kg |
| Drying class | B |
| Number of drying programs | 15 |
| Drying programs | Cotton iron dry, Delicate/silk, Down wear/duvet, Express Wash&Dry, Gentle care, Hygiene/anti-allergy, Jeans/denim, Mix, Outdoor/sport, Refresh, Synthetics cupboard dry, Synthetics iron dry, Timed, Wool |
| Cycle time | 197 min |
| Noise level | 64 dB |
| Anti-Crease function | Yes |
| Easy iron function | Yes |
| Brand specific technologies | Aquawave |
| Adjustable drying level | Yes |
| Extra dry | Yes |
| Ergonomics | |
| Delayed start timer | Yes |
| Delay start (max) | 24 h |
| Remaining time indication | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Child lock | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| On/off button | Yes |
| Water tank full indicator | Yes |
| Wi-Fi controlled | No |
| Power | |
| Energy efficiency class | A++ |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Connected load | 900 W |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current rating | 10 A |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Annual energy consumption | 235 kWh |
| Heat source | Electric/Gas |
| Power consumption (left-on) | 1 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 597 mm |
| Depth | 599 mm |
| Height | 846 mm |
| Weight | 41 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 650 mm |
| Package depth | 630 mm |
| Package height | 885 mm |
| Package weight | 42 kg |
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
CONTATTI
Tel: +90 212 1234567
Mail: info@beko.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details