Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Kärcher FC 7 CORDLESS, Electric broom, Bagless, Black, White, Yellow, 0.4 L, 0.2 L, Wet
| Design | |
| Product type | Electric broom |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Black, White, Yellow |
| Clean water tank capacity | 0.4 L |
| Dirty water tank capacity | 0.2 L |
| Ergonomics | |
| Variable power | Yes |
| Dust container full indicator | Yes |
| Power | |
| Power source | Battery |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 25 V |
| Runtime | 45 min |
| Charging time | 4 h |
| Battery capacity | 2.85 Ah |
| Weight & dimensions | |
| Width | 230 mm |
| Depth | 310 mm |
| Height | 1210 mm |
| Weight | 4.3 kg |
| Packaging content | |
| Vacuum brushes included | Cleaning brush, Roller brush |
| Battery charger included | Yes |
| Parking station | Yes |
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28-40
71364 - Winnenden
Germania
CONTATTI
Tel: +49 7195 14 0
Mail: info@karcher.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28-40
71364 - Winnenden
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details