Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Hotpoint NG96W IT N, Front-load, 9 kg, B, 76 dB, 1351 RPM, A
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Loading type | Front-load |
| Product colour | White |
| Inverter technology | Y |
| Built-in display | Y |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Door hinge | Left |
| Tub material | Plastic |
| Cord length | 1.2 m |
| Viewing window | Y |
| Performance | |
| Rated capacity | 9 kg |
| Maximum spin speed | 1351 RPM |
| Spin-drying class | B |
| Noise emission class | B |
| Noise level (spin) | 76 dB |
| Delayed start timer | Y |
| Cycle time (max) | 225 min |
| Washing programs | Cotton, Eco, Hygiene/anti-allergy, Mix, Steam, White, Wool |
| Adjustable spin speed | Y |
| Minimum spin speed | 800 RPM |
| Load balancing system | Y |
| Add garment (pause) function | Y |
| Ergonomics | |
| Child lock | Y |
| Remaining time indication | Y |
| Removable top | N |
| Power | |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 49 kWh |
| Energy consumption washing per cycle | 0.493 kWh |
| Water consumption per cycle | 50 L |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Connected load | 1850 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 605 mm |
| Height | 850 mm |
| Weight | 75.3 kg |
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0332 759111
Mail: bekoeumanagement@pec.beko.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details