Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Bellissima 11855, Curling iron, Warm, All hair, 150 °C, 210 °C, Black, Rose
| Performance | |
| Type | Curling iron |
| Technology | Warm |
| Hair straightening | No |
| Hair curling | Yes |
| Hair drying | No |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Suitable for hair types | All hair |
| Temperature (min) | 150 °C |
| Temperature (max) | 210 °C |
| Design | |
| Product colour | Black, Rose |
| Ergonomics | |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Auto power off | Yes |
| Auto power off after | 60 min |
| Cord length | 1.8 m |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power | 64 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 230 mm |
| Depth | 170 mm |
| Height | 46 mm |
| Weight | 370 g |
| Packaging data | |
| Package width | 245 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 600 g |
| Packaging content | |
| Heat-resistant glove included | Yes |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 320 mm |
| Master (outer) case length | 270 mm |
| Master (outer) case height | 265 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.5 kg |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Technical details | |
| Sustainability certificates | CE, EAC |
Bellissima S.p.A.
Via Bellezza 5
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 678934
Mail: info@bellissima.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Bellissima S.p.A.
Via Bellezza 5
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details