Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

LG TONE Free FN4, Headset, In-ear, Music, Black, Binaural, Water resistant
| Performance | |
| Product type | Headset |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Protection features | Water resistant |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | True Wireless Stereo (TWS) |
| 3.5 mm connector | N |
| USB connectivity | N |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Headphones | |
| Ear coupling | Intraaural |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Battery | |
| Battery operated | Y |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery life (max) | 6 h |
| Battery capacity | 110 mAh |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 18 h |
| Battery recharge time | 1 h |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 25 mm |
| Depth | 16 mm |
| Height | 33 mm |
| Weight | 5.4 g |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 55 x 55 x 27.5 mm |
| Charging case weight | 39 g |
| Packaging content | |
| Charging case connector type | USB Type-C |
| Warranty card | Y |
| Extra earbuds | Y |
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
CONTATTI
Tel: +31 20 456 3131
Mail: info@lge.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details