Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

OPPO Find X3 Lite , 16.3 cm (6.43"), 8 GB, 128 GB, 64 MP, ColorOS 11.1, Black
| Display | |
| Display diagonal | 16.3 cm (6.43") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Touchscreen | Y |
| Screen shape | Flat |
| Display type | AMOLED |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass 3 |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Pixel density | 410 ppi |
| Rounded display corners | Y |
| Processor | |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor model | 765G |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 8 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM expansion (max) | 13 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Camera | |
| Rear camera type | Quad camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Fourth rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.7 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Fourth rear camera aperture number | 2.4 |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 32 MP |
| Front camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera flash | Y |
| Flash type | LED |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 4G standard | LTE |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Colour name | Starry Black |
| International Protection (IP) code | IP52 |
| Performance | |
| Fast charging | Y |
| Wireless charging | N |
| Fingerprint reader | Y |
| Speakerphone | Y |
| Vibrating alert | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| GLONASS | Y |
| Galileo | Y |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Y |
| Electronic compass | Y |
| Multimedia | |
| Speakers | stereo |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | ColorOS 11.1 |
| Firmware version | ColorOS 11.1 |
| Battery | |
| Battery capacity | 4300 mAh |
| Removable battery | N |
| Talk time (3G) | 14.1 h |
| Standby time (3G) | 240.2 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 172 g |
| Width | 73.4 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Height | 159.1 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| AC adapter power | 65 W |
Oppo Europe Ltd.
Via Oppo 42
20100 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 434343
Mail: info@oppo.eu
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Oppo Europe Ltd.
Via Oppo 42
20100 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details