Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Wind Tre Honor Magic5 Lite, 16.9 cm (6.67"), 6 GB, 128 GB, 64 MP, Android 12, Black
| Display | |
| Display diagonal | 16.9 cm (6.67") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Screen shape | Curved edge screen |
| Display type | OLED |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Display brightness | 800 cd/m² |
| Pixel density | 394 ppi |
| Processor | |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor model | 695 |
| Processor architecture | ARM Cortex-A78+Cortex-A55 |
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 6 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Front camera aperture number | 2.45 |
| Rear camera flash | Yes |
| Flash type | LED |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | DC-HSDPA, HSDPA+, WCDMA |
| 5G standard | NR |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth profiles | AAC, LDAC, SBC |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Yes | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Video call | Yes |
| Graphics card | Adreno 619 |
| Fingerprint reader | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Wi-Fi positioning | Yes |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 12 |
| Operating system fork | Magic UI 6.1 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5100 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 175 g |
| Width | 73.9 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Height | 161.6 mm |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Screen protector | Yes |
| SIM card ejector pin | Yes |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details