Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

MSI Optix G272, 68.6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 1 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 1 ms |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LCD |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Flat |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Pixel pitch | 0.3114 x 0.3114 mm |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Viewable size diagonal | 69 cm |
| Digital horizontal frequency | 54 - 82 kHz |
| Digital vertical frequency | 47 - 145 Hz |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Colour gamut | 92.4% |
| sRGB coverage (typical) | 120.3% |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | Y |
| AMD FreeSync | N |
| Flicker-free technology | Y |
| Low Blue Light technology | Y |
| Game mode | Y |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | N |
| Built-in camera | N |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Frameless design | Y |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | N |
| DVI port | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Audio input | N |
| Headphone out | Y |
| Headphone outputs | 1 |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable lock slot | Y |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | N |
| Tiltable | Y |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Power consumption (typical) | 27 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 2.25 A |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 612.5 mm |
| Depth (with stand) | 228.2 mm |
| Height (with stand) | 444.3 mm |
| Weight (with stand) | 4.33 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 765 mm |
| Package depth | 183 mm |
| Package height | 473 mm |
| Package weight | 6.63 kg |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details