Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

HP Z24f G3, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, 5 ms, Silver
| Display | |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 10000000:1 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.274 x 0.274 mm |
| Pixel density | 93 ppi |
| Horizontal scan range | 30 - 75 kHz |
| Vertical scan range | 50 - 60 Hz |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size diagonal | 29.6 cm |
| Display diagonal (metric) | 604.45 cm |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | No |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Business |
| Product colour | Silver |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone out | No |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable lock slot | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment | 15 cm |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -90 - 90° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 26 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 58 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 538.4 mm |
| Depth (with stand) | 195 mm |
| Height (with stand) | 489.3 mm |
| Weight (with stand) | 4.7 kg |
| Width (without stand) | 538.4 mm |
| Depth (without stand) | 38.5 mm |
| Height (without stand) | 313.7 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 625 mm |
| Package depth | 373 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 7.2 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO |
| Sustainable technologies and materials | Arsenic-free display glass; Low halogen; Mercury-free display backlights; TCO Certified; TCO Certified Edge |
HP Italy S.r.l
Via Carlo Donat Cattin, 5
20063 - Cernusco sul Naviglio
Italia
CONTATTI
Tel: +1 650 857 1501
Mail: info@hp.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
HP Italy S.r.l
Via Carlo Donat Cattin, 5
20063 - Cernusco sul Naviglio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details