Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

BenQ BL2780T, 68.6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LED |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Backlight type | LED |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Display surface | Matt |
| Anti-glare screen | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Pixel pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Pixel density | 82 ppi |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Viewable size diagonal | 59.7 cm |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| RGB colour space | NTSC |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Design | |
| Market positioning | Business |
| Product colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Feet colour | Black |
| Certification | TCO 7.0 |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DVI port | No |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| AC (power) in | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable lock slot | No |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment | 14 cm |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Arabic, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Czech, German, Dutch, English, Spanish, French, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Swedish |
| Number of OSD languages | 18 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| Power consumption (typical) | 19.2 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (max) | 32 W |
| Power consumption (average) | 18 W |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Depth (with stand) | 231 mm |
| Height (with stand) | 547 mm |
| Weight (with stand) | 7.2 kg |
| Width (without stand) | 612 mm |
| Depth (without stand) | 50 mm |
| Height (without stand) | 381 mm |
| Weight (without stand) | 4.5 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Bronze |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details