Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

BenQ GW2480E, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LED |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Pixel pitch | 0.274 x 0.274 mm |
| Pixel density | 93 ppi |
| Horizontal scan range | 30 - 83 kHz |
| Vertical scan range | 50 - 76 Hz |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Viewable size diagonal | 60.5 cm |
| Colour depth | 8 bit |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 72% |
| 3D | No |
| Performance | |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, TÜV, TCO 7.0 |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DVI port | No |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| HDCP | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | No |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Arabic, Simplified Chinese, Czech, German, Dutch, English, Spanish, French, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Swedish |
| Number of OSD languages | 17 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Power consumption (typical) | 21 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 27 W |
| Power consumption (average) | 16 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, HDMI |
| Quick start guide | Yes |
| Manual | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 553 mm |
| Depth (with stand) | 189 mm |
| Height (with stand) | 425 mm |
| Width (without stand) | 553 mm |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Height (without stand) | 329 mm |
| Weight (without stand) | 3.84 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Other features | |
| On/off switch | Yes |
| TV tuner integrated | No |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details