Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Hisense PL1SE, 2100 ANSI lumens, DLP, 2160p (3840x2160), 3000:1, 16:9, 2032 - 3048 mm (80 - 120")
| Projector | |
| Projector brightness | 2100 ANSI lumens |
| Projection technology | DLP |
| Projector native resolution | 2160p (3840x2160) |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Smart projector | Yes |
| Screen size compatibility | 2032 - 3048 mm (80 - 120") |
| Contrast ratio (dynamic) | 2000000:1 |
| Number of colours | 1.07 billion colours |
| Matrix type | DMD |
| Light source | |
| Light source type | Laser |
| Service life of light source | 25000 h |
| Lens system | |
| Focus | No |
| Throw ratio | 0.25 |
| Video | |
| Full HD | Yes |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI version | 2.0/2.1 |
| DVI port | No |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 2.0 Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| S/PDIF out port | Yes |
| AC (power) in | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Network | |
| Smart TV | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Features | |
| Interactive | No |
| Noise level | 32 dB |
| Preset modes | Game |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Arabic, Bulgarian, Czech, Danish, German, English, Spanish, Estonian, Finnish, French, Hindi, Hungarian, Italian, LAT, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Slovenian, Swedish, Turkish |
| Number of OSD languages | 26 |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Eye protection | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Audio decoding technologies | Dolby MS12 |
| Video formats supported | 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, OGM, TS, VOB, WEBM, WMV |
| Image formats supported | BMP, GIF, JPEG, PNG, WEBP |
| Audio formats supported | AAC, FLAC, MP2, MP3, MP4, WAV, WMA, WMV |
| Design | |
| Product type | Ultra short throw projector |
| Market positioning | Home cinema |
| Product colour | Black |
| Placement | Desktop, TV cabinet |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power consumption (typical) | 300 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 120 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 531 mm |
| Depth | 335 mm |
| Height | 120 mm |
| Package width | 610 mm |
| Package depth | 435 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 12 kg |
| Packaging content | |
| Remote control included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Manual | Yes |
| Technical details | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 890123
Mail: info@hisense.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details