Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Philips SHAVER Series 5000 S5588/26, Rotation shaver, SteelPrecision, SkinIQ, Black, LED, Battery, Built-in battery
| Performance | |
| Shaver system | Rotation shaver |
| Trimmer | Y |
| Number of shaver heads/blades | 3 |
| Shaving system technologies | SteelPrecision, SkinIQ |
| Wet & Dry | Y |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Display type | LED |
| Indication | |
| Travel lock indicator | Y |
| Power | |
| Power source | Battery |
| Rechargeable | Y |
| Battery type | Built-in battery |
| Operating time | 50 min |
| Charging time | 1 h |
| Fast charging | Y |
| Fast charging time | 5 min |
| Power consumption (typical) | 9 W |
| Power consumption (standby) | 0.04 W |
| AC input voltage | 100–240 |
| Power consumption (max) | 9 W |
| Packaging content | |
| Attachment combs | Nose |
| Technical details | |
| Travel case | Y |
Koninklijke Philips N.V.
Amstelplein 2
1096BC - Amsterdam
Paesi Bassi
CONTATTI
Tel: +31 20 59 77 777
Mail: contact@philips.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Koninklijke Philips N.V.
Amstelplein 2
1096BC - Amsterdam
Paesi Bassi
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details