Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg 40cm Small 50s Style Left Hand Hinged Minibar Pastel Blue FAB5LPB5, 34 L, SN-T, 40 dB, D, Blue
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Blue |
| Market positioning | Mini bar |
| Door hinge | Left |
| Built-in display | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 2 |
| Fridge door balconies | 2 |
| Shelves material | Glass |
| Performance | |
| Fridge net capacity | 34 L |
| Cooling system | Static |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 40 dB |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Fresh zone compartment | N |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Ergonomics | |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| Cord length | 1 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Connected load | 60 W |
| Annual energy consumption | 61 kWh |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 404 mm |
| Depth | 500 mm |
| Height | 725 mm |
| Width with door open | 70.7 cm |
| Depth with door open | 80 cm |
| Weight | 21 kg |
| Package width | 485 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Package height | 850 mm |
| Package weight | 29.5 kg |
| Logistics data | |
| Country of origin | Italy |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details