Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Hisense RB605N4WC2, 463 L, No Frost (fridge), SN-T, 43 dB, 10 kg/24h, Stainless steel
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Stainless steel |
| Custom panel-ready | N |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Shelves material | Tempered glass |
| Number of compressors | 1 |
| Inverter technology | Y |
| Performance | |
| Total net capacity | 463 L |
| Total gross capacity | 518 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise level | 43 dB |
| Icemaker | Y |
| Water dispenser | Y |
| Holiday function | Y |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 342 L |
| Cooling system | Dynamic (fan-assisted) |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 4 |
| Super Cool function | Y |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 121 L |
| Freezer gross capacity | 165 L |
| Freezing capacity | 10 kg/24h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Fast freeze function | Y |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | N |
| Ergonomics | |
| Adjustable feet | Y |
| Castor wheels | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class (old) | A++ |
| Annual energy consumption | 383 kWh |
| Energy usage | 1.049 kWh/24h |
| Weight & dimensions | |
| Width | 794 mm |
| Depth | 686 mm |
| Height | 1756 mm |
| Depth with door open | 138 cm |
| Weight | 93 kg |
| Package weight | 101 kg |
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 890123
Mail: info@hisense.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details