Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Candy Fresco CCE3T620FW, 377 L, ST, 5.4 kg/24h, F, Fresh zone compartment, White
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | N |
| Child lock | Y |
| Built-in display | N |
| Display placement | On door |
| Shelves material | Glass |
| Door balconies finish type | Silver frame |
| Door gasket type | Snap-in gasket |
| Number of adjustable shelves | 4 |
| Performance | |
| Total net capacity | 377 L |
| Climate class | ST |
| Minimum operating temperature | 16 °C |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 39 dB |
| Icemaker | N |
| Holiday function | N |
| Control apps supported | hOn |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 258 L |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 5 |
| Egg balcony | Y |
| Number of egg balconies | 1 |
| Door bottle balcony | N |
| Bottle rack | N |
| Super Cool function | N |
| Smart Cool function | N |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 119 L |
| Freezing capacity | 5.4 kg/24h |
| Storage time during power failure | 10 h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Fast freeze function | Y |
| Ice cube tray | Y |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | Y |
| Ergonomics | |
| Door open alarm | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 331 kWh |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 1 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 658 mm |
| Height | 2000 mm |
| Weight | 67 kg |
| Package width | 655 mm |
| Package depth | 747 mm |
| Package height | 2047 mm |
| Package weight | 69.8 kg |
| Other features | |
| Control position | External |
| Adjustable thermostat | Y |
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 039 2086 1
Mail: info@candy-group.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details