Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Bosch Serie 4 SGV4HAX40E, Fully built-in, Full size (60 cm), White, Buttons, 1.75 m, 1.65 m
| Design | |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Door colour | White |
| Control type | Buttons |
| Built-in display | Y |
| Cord length | 1.75 m |
| Inlet hose length | 1.65 m |
| Outlet hose length | 1.9 m |
| Performance | |
| Number of place settings | 13 place settings |
| Number of washing programs | 6 |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 44 dB |
| Dishwashing programs | Auto 45-65°C, Eco 50°C, Express, Intensive 70°C, Silent |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Cycle time | 4.55 min |
| Delayed start timer | Y |
| Delay start (max) | 24 h |
| AquaStop function | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per cycle | 84 kWh |
| Water consumption per cycle | 9.5 L |
| Energy consumption per 100 cycles | 84 kWh |
| Connected load | 2400 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Current | 10 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 815 mm |
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
CONTATTI
Tel: +49 711 400 40990
Mail: contact@bosch.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details