Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung DW60M6040BB, Fully built-in, Full size (60 cm), Black, Touch, LED, Cold
| Design | |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Custom panel-ready | Y |
| Door colour | Not applicable |
| Control panel colour | Black |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Water fill | Cold |
| Cutlery compartment type | Basket |
| Door panel included | N |
| Performance | |
| Number of place settings | 13 place settings |
| Number of washing programs | 6 |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 44 dB |
| Dishwashing programs | Auto, Glass/Delicate, Eco, Intensive, Pre-wash, Quick |
| Drying system | Condensation |
| Cycle time | 225 min |
| Delayed start timer | Y |
| Delay start (max) | 24 h |
| AquaStop function | Y |
| Half-load | Y |
| Ergonomics | |
| Child lock | Y |
| Adjustable feet | Y |
| Feet adjustment | 6 cm |
| Power | |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per cycle | 0.92 kWh |
| Water consumption per cycle | 10.5 L |
| Energy consumption per 100 cycles | 94 kWh |
| Connected load | 2100 W |
| Power consumption (off) | 0.45 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 598 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 815 mm |
| Weight | 43 kg |
| Package width | 655 mm |
| Package depth | 645 mm |
| Package height | 871 mm |
| Package weight | 50 kg |
| Other features | |
| Washing programs | Pre-wash |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details