Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Whirlpool AMW 442/NB, Built-in, Grill microwave, 22 L, 750 W, Touch, Black
| Features | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product type | Grill microwave |
| Interior capacity | 22 L |
| Microwave power | 750 W |
| Control type | Touch |
| Grill power | 700 W |
| Grill type | Quartz grill |
| Door open type | Button |
| Door hinge | Left |
| Interior light | Y |
| Built-in display | Y |
| Clock type | Electronic |
| Child lock | Y |
| Product colour | Black |
| Door colour | Black |
| Cord length | 1.35 m |
| Cooking functions & programs | |
| Grill | Y |
| Cooking programs | Pizza |
| Crisp maker | Y |
| Power | |
| Connected load | 2000 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 10 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 320 mm |
| Height | 382 mm |
| Installation compartment height | 36.5 cm |
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0332 759111
Mail: whirlpool_customerexperience@whirlpool.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details