Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Hotpoint FA3S 844 P IX HA, Medium, Electric, 71 L, 71 L, Pyrolytic, Built-in
| Oven | |
| Oven size | Medium |
| Oven type | Electric |
| Total oven(s) interior capacity | 71 L |
| Oven net capacity | 71 L |
| Grill | Y |
| Full surface grill + Convection (single mode) | Y |
| Convection cooking | Y |
| Microwave cooking | N |
| Conventional cooking | Y |
| Rotisserie | N |
| Slow cooking | N |
| Defrost function | N |
| Reheat function | N |
| Keep warm function | N |
| Number of cooking programs | 6 |
| Self-cleaning | Y |
| Cleaning type | Pyrolytic |
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | Stainless steel |
| Control type | Rotary, Touch |
| Control position | Front |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Door hinge | down |
| Door material | Glass |
| Cool door | Y |
| Soft closing door | Y |
| Ergonomics | |
| Integrated clock | Y |
| Clock type | Electronic |
| Timer type | Digital |
| Easy to clean | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A+ |
| Energy consumption (forced convection) | 0.69 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 551 mm |
| Height | 595 mm |
| Weight | 271 kg |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Installation compartment depth | 56 cm |
| Installation compartment height | 58.3 cm |
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0332 759111
Mail: bekoeumanagement@pec.beko.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details