Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg SF64M3VB, Medium, Electric, 70 L, 70 L, 50 - 250 °C, Built-in
| Oven | |
| Oven size | Medium |
| Oven type | Electric |
| Total oven(s) interior capacity | 70 L |
| Oven net capacity | 70 L |
| Bottom heating | Y |
| Top and bottom heating | Y |
| Oven thermostat range | 50 - 250 °C |
| Grill | Y |
| Convection cooking | Y |
| Microwave cooking | N |
| Steam cooking | N |
| Conventional cooking | Y |
| Number of cooking programs | 6 |
| Number of shelf positions | 5 |
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | White |
| Control type | Rotary |
| Control position | Front |
| Built-in display | N |
| Door hinge | down |
| Door material | Glass |
| Removable door glass | Y |
| Number of glass door panels | 3 |
| Number of grids | 1 |
| Ergonomics | |
| Timer type | Mechanical |
| Timer duration | 90 min |
| Auto power off | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A |
| Connected load | 3000 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency index (EEI) | 95.2 |
| Current | 13 A |
| Energy consumption (forced convection) | 0.8 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 597 mm |
| Depth | 571 mm |
| Height | 588 mm |
| Weight | 33.4 kg |
| Installation compartment width (min) | 55.4 cm |
| Installation compartment depth | 56 cm |
| Installation compartment height | 58.5 cm |
| Installation compartment height (min) | 58.3 cm |
| Packaging content | |
| Baking tray | Y |
| Grill grid included | Y |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details