Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Electrolux ESB2AF82S, 106 L, Built-in, F, 40 dB, N-ST, 2 kg/24h
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Child lock | N |
| Built-in display | N |
| Shelves material | Tempered glass |
| Number of compressors | 1 |
| Performance | |
| Total net capacity | 106 L |
| Total gross capacity | 107 L |
| Climate class | N-ST |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 40 dB |
| Minimum operating temperature | 16 °C |
| Maximum operating temperature | 38 °C |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 90 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| Multi-Airflow system (fridge) | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 3 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 3 |
| Egg balcony | Y |
| Freezer | |
| Freezer position | Top-placed |
| Freezer net capacity | 16 L |
| Freezing capacity | 2 kg/24h |
| Storage time during power failure | 10 h |
| Star rating | 4* |
| Ergonomics | |
| Adjustable feet | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power source | Electric |
| Connected load | 110 W |
| Annual energy consumption | 180 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 560 mm |
| Depth | 547 mm |
| Height | 819 mm |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 620 mm |
| Package height | 870 mm |
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 3344556
Mail: info@electrolux.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details