Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg U8C082DF, 111 L, Undercounter, F, 38 dB, SN-ST, 2.6 kg/24h
| Design | |
| Appliance placement | Undercounter |
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Built-in display | Y |
| Display placement | Inside |
| Housing material | Steel |
| Shelves material | Tempered glass |
| Number of compressors | 1 |
| Market positioning | Mini bar |
| Performance | |
| Total net capacity | 111 L |
| Climate class | SN-ST |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 38 dB |
| Cooling system | Static |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Maximum operating temperature | 38 °C |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 94 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| Automatic defrost (fridge) | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 2 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 3 |
| Egg balcony | Y |
| Freezer | |
| Freezer position | Top-placed |
| Freezer net capacity | 16 L |
| Freezing capacity | 2.6 kg/24h |
| Storage time during power failure | 8.2 h |
| Star rating | 4* |
| Freezer number of shelves/baskets | 1 |
| Ergonomics | |
| Cord length | 2.4 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 185 kWh |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 596 mm |
| Depth | 547 mm |
| Height | 819 mm |
| Width with door open | 77.7 cm |
| Weight | 34.5 kg |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 89 cm |
| Package width | 630 mm |
| Package depth | 620 mm |
| Package height | 870 mm |
| Package weight | 35.8 kg |
| Other features | |
| Country of origin | Hungary |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details