Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Einhell TC-BD 450, Bench drill press, Key, B16, Black, Red, 600 RPM, 2650 RPM
| Design | |
| Product type | Bench drill press |
| Chuck type | Key |
| Chuck mount | B16 |
| On/off switch | Y |
| Performance | |
| Angle drilling | Y |
| Variable speed | Y |
| Number of speeds | 5 |
| Rotational speed (min) | 600 RPM |
| Rotational speed (max) | 2650 RPM |
| Drill bit diameter (min) | 1.5 mm |
| Drill bit diameter (max) | 1.3 cm |
| Throat depth | 10.4 cm |
| Ergonomics | |
| Drill table tilting | -45 - 45° |
| Power | |
| Power | 450 W |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 13 kg |
| Package width | 251 mm |
| Package depth | 398 mm |
| Package height | 471 mm |
| Package weight | 14.9 kg |
EINHELL GmbH
Albert-Einhell-Straße 1
76829 - Landau
Germania
CONTATTI
Tel: +49 6361 123456
Mail: info@einhell.de
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
EINHELL GmbH
Albert-Einhell-Straße 1
76829 - Landau
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details