Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung DV80T5220TT/S3, Freestanding, Front-load, Heat pump, White, Rotary, Left
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Drying system | Heat pump |
| Product colour | White |
| Custom panel-ready | Y |
| Door hinge | Left |
| Reversible doors | Y |
| Control type | Rotary |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Drum material | Stainless steel |
| Inverter technology | N |
| Performance | |
| Rated capacity | 8 kg |
| Drying class | B |
| Cycle time | 200 min |
| Noise level | 63 dB |
| Anti-Crease function | N |
| Adjustable spin speed | N |
| Ergonomics | |
| Delayed start timer | N |
| Drum interior light | Y |
| Remaining time indication | Y |
| LED program stage indicator | Y |
| Buzzer | Y |
| Child lock | Y |
| Adjustable feet | Y |
| Wi-Fi controlled | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A+++ |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Annual energy consumption | 176 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600 mm |
| Depth | 600 mm |
| Height | 850 mm |
| Weight | 50 kg |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details