Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Tristar VE-5930 Desk fan, Household blade fan, White, Table, 48.36 dB, 1300 RPM, 30 cm
| Features | |
| Type | Household blade fan |
| Product colour | White |
| Placement | Table |
| Noise level | 48.36 dB |
| Fan diameter | 30 cm |
| Airflow | 2414.4 m³/h |
| Oscillation range | 80° |
| Height adjustment | N |
| Control type | Buttons |
| Number of fan blades | 3 |
| Castor wheels | N |
| On/off switch | Y |
| Country of origin | China |
| Power | |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 40 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Overheat protection | Y |
| Logistics data | |
| Products per intermodal container (20ft) | 1326 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 2652 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft, HC) | 3060 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 54 pc(s) |
Tristar Ltd.
Via Innovazione 12
SW1A2AA - Londra
Regno Unito
CONTATTI
Tel: +44 20 2233445
Mail: info@tristar.co.uk
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Tristar Ltd.
Via Innovazione 12
SW1A2AA - Londra
Regno Unito
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details