Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

AEG L8FEE845X, Front-load, 8 kg, B, 75 dB, 1400 RPM, B
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Product colour | Grey |
| Built-in display | Y |
| Display type | LCD |
| Display illumination | Y |
| Illumination colour | Red |
| Door hinge | Left |
| Performance | |
| Rated capacity | 8 kg |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Spin-drying class | B |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 75 dB |
| Noise level (spin) | 75 dB |
| Noise level (wash) | 51 dB |
| Cycle time (max) | 210 min |
| Cycle time (quick washing program) | 20 min |
| Load balancing system | N |
| Power | |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 54 kWh |
| Water consumption per cycle | 47 L |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600 mm |
| Depth | 546 mm |
| Height | 850 mm |
AEG Home Appliances
Via Elettro 23
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 232323
Mail: info@aeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
AEG Home Appliances
Via Elettro 23
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details