Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Bosch Serie 6 WGG25400IT, Front-load, 10 kg, B, 75 dB, 1400 RPM, C
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Product colour | White |
| Inverter technology | Y |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Control type | Rotary, Touch |
| Door colour | White |
| Cord length | 1.6 m |
| Viewing window | Y |
| Certification | CE, VDE |
| Performance | |
| Rated capacity | 10 kg |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Spin-drying class | B |
| Noise emission class | B |
| Noise level (spin) | 75 dB |
| Cycle time (max) | 230 min |
| Washing programs | Hygiene/anti-allergy, Cold, Cotton, Wool, Jeans/denim, Mix, Quick, Sport, Synthetics, Delicate/silk |
| Water Plus | Y |
| Overflow protection | Y |
| Adjustable spin speed | Y |
| Minimum spin speed | 400 RPM |
| Automatic load recognition | N |
| Stain remover option | Y |
| Ergonomics | |
| Child lock | Y |
| Drum Clean | Y |
| Remaining time indication | Y |
| LED program stage indicator | Y |
| Buzzer | Y |
| Removable top | N |
| Power | |
| Energy efficiency class | C |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 67 kWh |
| Energy consumption washing per cycle | 0.673 kWh |
| Water consumption per cycle | 47 L |
| Connected load | 2300 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 10 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 597 mm |
| Depth | 588 mm |
| Height | 845 mm |
| Weight | 74.5 kg |
| Depth with door open | 104.9 cm |
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
CONTATTI
Tel: +49 711 400 40990
Mail: contact@bosch.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details