Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Braun HC5310, Black, 3 mm, 2.4 cm, Head, Battery, 50 min
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Number of speeds | 1 |
| Number of length steps | 9 |
| Minimum hair length | 3 mm |
| Maximum hair length | 2.4 cm |
| Suitable for | Head |
| Suitable for entire body | N |
| Ergonomics | |
| Cordless | Y |
| On/off switch | Y |
| Indication | |
| LED indicators | Y |
| Power | |
| Power source | Battery |
| Operating time | 50 min |
| Rechargeable | Y |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery voltage | 1.2 V |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 328.6 g |
| Battery weight | 13 g |
| Packaging content | |
| Charger | Y |
| Packaging data | |
| Package width | 137 mm |
| Package depth | 57 mm |
| Package height | 282 mm |
| Package weight | 435.02 g |
| Package type | Box |
Braun GmbH
Frankfurter Straße 145
61476 - Kronberg im Taunus
Germania
CONTATTI
Tel: +49 6173 30 0
Mail: info@braun.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Braun GmbH
Frankfurter Straße 145
61476 - Kronberg im Taunus
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details