Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

OPPO A76 , 16.7 cm (6.56"), 4 GB, 128 GB, 13 MP, Android 11, Blue
| Display | |
| Display diagonal | 16.7 cm (6.56") |
| Display resolution | 1612 x 720 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | LCD |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display brightness | 480 cd/m² |
| Maximum display brightness (HDR) | 600 cd/m² |
| Pixel density | 269 ppi |
| Rounded display corners | Y |
| Processor | |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor model | 680 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM clock speed | 2133 MHz |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1000 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Dual camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 80° |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 89.1° |
| Rear camera lens elements | 5-element lens |
| Second rear camera lens elements | 3-element lens |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Front camera aperture number | 2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 79° |
| Rear camera flash | Y |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps,1920x1080@30fps |
| Video recording modes | 720p,1080p |
| Auto focus | Y |
| Face detection | Y |
| Time lapse mode | Y |
| Night mode | Y |
| Panorama | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM + NanoUSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Blue |
| Colour name | Glowing Blue |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Performance | |
| Fast charging | Y |
| Fast charging technology | SuperVOOC |
| Fingerprint reader | Y |
| Face recognition | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| BeiDou | Y |
| Galileo | Y |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Y |
| Electronic compass | Y |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Operating system fork | ColorOS 11.1 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 189 g |
| Width | 75.7 mm |
| Depth | 8.4 mm |
| Height | 164.4 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| AC adapter power | 33 W |
| Other features | |
| Touchscreen | Y |
Oppo Europe Ltd.
Via Oppo 42
20100 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 434343
Mail: info@oppo.eu
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Oppo Europe Ltd.
Via Oppo 42
20100 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details