Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Xiaomi POCO M4 Pro 5G, 16.8 cm (6.6"), 4 GB, 64 GB, 50 MP, Android 11, Yellow
| Display | |
| Display diagonal | 16.8 cm (6.6") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Processor | |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor family | MediaTek Dimensity |
| Processor model | Dimensity 810 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Camera | |
| Rear camera type | Dual camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 119° |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Front camera aperture number | 2.45 |
| Rear camera flash | Y |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps,1920x1080@30fps,1920x1080@60fps |
| Video recording modes | 720p,1080p |
| Night mode | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Yellow |
| Colour name | POCO Yellow |
| Performance | |
| Fast charging | Y |
| Graphics card | Mali-G57 |
| Fingerprint reader | Y |
| Face recognition | Y |
| Vibrating alert | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| GLONASS | Y |
| Galileo | Y |
| Electronic compass | Y |
| Multimedia | |
| Speakers | stereo |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Operating system fork | MIUI 12.5 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery recharge time | 1 h |
| Continuous audio playback time | 179 h |
| Continuous video playback time | 16 h |
| Gaming time | 12 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 195 g |
| Width | 75.8 mm |
| Depth | 8.75 mm |
| Height | 163.6 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| Warranty card | Y |
| AC adapter power | 33 W |
| Other features | |
| Touchscreen | Y |
Xiaomi Technology B.V.
Prinses Beatrixlaan 582
2595 BM - The Hague
Paesi Bassi
CONTATTI
Tel: +31 70 799 9999
Mail: service.global@xiaomi.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Xiaomi Technology B.V.
Prinses Beatrixlaan 582
2595 BM - The Hague
Paesi Bassi
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details