Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

TIM Motorola moto e13, 16.5 cm (6.5"), 2 GB, 64 GB, 13 MP, Android 13 Go edition, Black
| Display | |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 1600 x 720 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | IPS |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Pixel density | 269 ppi |
| Processor | |
| Processor family | Unisoc |
| Processor model | T606 |
| Processor architecture | ARM Cortex-A75+Cortex-A55 |
| Processor boost frequency | 1.6 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 2 GB |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1000 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Single camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Rear camera aperture number | 2.2 |
| Rear camera pixel size | 1.12 µm |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera pixel size | 1.12 µm |
| Rear camera flash | Y |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Auto focus | Y |
| Camera High Dynamic Range (HDR) mode | Y |
| Time lapse mode | Y |
| Smile detection | Y |
| Portrait mode | Y |
| AI scene recognition | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 5G standard | Not supported |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Colour name | Cosmic Black |
| International Protection (IP) code | IP52 |
| Housing material | Polymethyl methacrylate (PMMA) |
| Performance | |
| Graphics card | Mali-G57 MP1 |
| Face recognition | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| GLONASS | Y |
| Galileo | Y |
| Multimedia | |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 13 Go edition |
| Virtual assistant | Google Assistant |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 179.5 g |
| Width | 75 mm |
| Depth | 8.47 mm |
| Height | 164.2 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| AC adapter power | 10 W |
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 345678
Mail: info@tim.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details