Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

realme 9 5G, 16.5 cm (6.5"), 4 GB, 64 GB, 48 MP, Android 11, Black
| Display | |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Processor | |
| Processor family | MediaTek Dimensity |
| Processor model | 810 |
| Processor architecture | ARM Cortex-A76+Cortex-A55 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| RAM expansion (max) | 11 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera sensor size | 1/2" |
| Rear camera resolution (numeric) | 48 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 89.1° |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 88.8° |
| Rear camera lens elements | 6-element lens |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Front camera aperture number | 2.1 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 79.3° |
| Rear camera flash | Y |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Time lapse mode | Y |
| Night mode | Y |
| Panorama | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.1 |
| aptX technology | Y |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Colour name | Meteor Black |
| Performance | |
| Video call | Y |
| Fast charging | Y |
| Graphics card | Mali-G57 MC2 |
| Fingerprint reader | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| BeiDou | Y |
| Galileo | Y |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Y |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Operating system fork | realme UI 2.0 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 188 g |
| Width | 74.8 mm |
| Depth | 162.5 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| Screen protector | Y |
| Warranty card | Y |
| AC adapter power | 18 W |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85171300 |
| Other features | |
| Touchscreen | Y |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details