Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

POCO M5s, 16.3 cm (6.43"), 4 GB, 128 GB, 64 MP, Android 12, Blue
| Display | |
| Display diagonal | 16.3 cm (6.43") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | AMOLED |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Contrast ratio (typical) | 4500000:1 |
| Display brightness | 700 cd/m² |
| Pixel density | 409 ppi |
| Processor | |
| Processor family | MediaTek |
| Processor model | Helio G95 |
| Processor boost frequency | 2.05 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Camera | |
| Rear camera type | Quad camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Macro camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Depth camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Fourth rear camera aperture number | 2.4 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 118° |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Front camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera flash | Yes |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum frame rate | 960 fps |
| Resolution at capture speed | 1280x720@120fps, 1280x720@240fps, 1280x720@30fps, 1280x720@960fps, 1920x1080@30fps, 1920x1080@60fps, 3840x2160@30fps |
| Video recording modes | 720p, 1080p, 2160p |
| Auto focus | Yes |
| Time lapse mode | Yes |
| Night mode | Yes |
| Portrait mode | Yes |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Yes | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Blue |
| International Protection (IP) code | IP53 |
| Performance | |
| Video call | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Graphics card | Mali-G76 MC4 |
| Fingerprint reader | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Multimedia | |
| FM radio | Yes |
| Speakers | stereo |
| Video formats supported | 3G2, 3GP, ASF, AVI, M4V, MKV, MP4, WEBM, WMV |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 12 |
| Operating system fork | MIUI 13 |
| App distribution platform | Google Play |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Continuous video playback time | 19 h |
| Gaming time | 11 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 178.8 g |
| Width | 74.5 mm |
| Depth | 8.29 mm |
| Height | 160.5 mm |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Protective case | Yes |
POCO S.p.A.
Via POCO 2
20100 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 100002
Mail: info@poco.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
POCO S.p.A.
Via POCO 2
20100 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details