Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

ZTE Blade A72S, 17.1 cm (6.75"), 3 GB, 128 GB, 50 MP, Android 12, Blue
| Display | |
| Display diagonal | 17.1 cm (6.75") |
| Display resolution | 720 x 1600 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | IPS |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Processor | |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| Processor family | Unisoc |
| Processor model | T606 |
| Processor cores | 8 |
| Storage | |
| RAM capacity | 3 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM expansion (max) | 6 GB |
| Compatible memory cards | MicroSDXC |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Rear camera flash | Yes |
| Number of flash intensity levels | 1 |
| Flash type | LED |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | HSPA+, UMTS |
| 5G standard | Not supported |
| Voice over LTE (VoLTE) supported | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | Dual-band |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| USB connector type | Micro-USB |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Yes | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Blue |
| Colour name | Sky Blue |
| Performance | |
| Video call | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Face recognition | Yes |
| USB On-The-Go support | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Galileo | Yes |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 12 |
| App distribution platform | Google Play |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 198 g |
| Width | 77.5 mm |
| Depth | 8.6 mm |
| Height | 168 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| AC adapter power | 22.5 W |
ZTE Europe GmbH
Via ZTE 64
40210 - Dusseldorf
Germania
CONTATTI
Tel: +49 211 100064
Mail: info@zte.eu
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
ZTE Europe GmbH
Via ZTE 64
40210 - Dusseldorf
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details