Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung Galaxy SM-A156B, 16.5 cm (6.5"), 4 GB, 128 GB, 50 MP, Android 14, Black, Blue
| Display | |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Processor | |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor family | MediaTek Dimensity |
| Processor model | Dimensity 6100+ |
| Processor cores | 8 |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| User memory | 108.8 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Digital zoom | 10x |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Front camera aperture number | 2 |
| Rear camera flash | Yes |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 120 fps |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps |
| Video recording modes | 1080p |
| Auto focus | Yes |
| Camera High Dynamic Range (HDR) mode | Yes |
| Network | |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE |
| Voice over LTE (VoLTE) supported | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Yes | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black, Blue |
| Performance | |
| Video call | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Wireless charging | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Multimedia | |
| FM radio | No |
| Audio formats supported | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, Mid, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Video formats supported | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 14 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Removable battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Width | 76.8 mm |
| Depth | 8.4 mm |
| Height | 160.1 mm |
| Certificates | |
| Head SAR (EU) | 0.3 W/kg |
| Head SAR category (EU) | A |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| SIM card ejector pin | Yes |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details