Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Acer NITRO XV2 XV272P, 68.6 cm (27"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 1 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Response time | 1 ms |
| HD type | Full HD |
| Backlight type | LED |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| 3D | N |
| Horizontal scan range | 30 - 180 kHz |
| Vertical scan range | 48 - 144 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | N |
| AMD FreeSync | Y |
| VESA Adaptive Sync support | Y |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Y |
| Built-in camera | N |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Y |
| USB hub version | 2.0 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 1 |
| DVI port | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Headphone out | N |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | Y |
| Height adjustment | 12 cm |
| Tiltable | Y |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 49 kWh |
| Power consumption (typical) | 26 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 120 - 230 V |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 614 mm |
| Depth (with stand) | 233 mm |
| Height (with stand) | 521 mm |
| Weight (with stand) | 6.72 kg |
| Width (without stand) | 61.4 cm |
| Depth (without stand) | 6.6 cm |
| Height (without stand) | 36.7 cm |
| Weight (without stand) | 5.16 kg |
| Other features | |
| On/off switch | Y |
| TV tuner integrated | N |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details