Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung Odyssey G30A, 61 cm (24"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 1 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | VA |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 1 ms |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| Screen shape | Flat |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Display diagonal (metric) | 68 cm |
| Display brightness (min) | 200 cd/m² |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | N |
| AMD FreeSync | Y |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Flicker-free technology | Y |
| Game mode | Y |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | N |
| Built-in camera | N |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Audio input | N |
| Headphone out | Y |
| Headphone outputs | 1 |
| DC-in jack | Y |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | Y |
| Height adjustment | 12 cm |
| Swivelling | Y |
| Swivel angle range | -15 - 15° |
| Tiltable | Y |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Power consumption (typical) | 21 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 24 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 544 mm |
| Depth (with stand) | 234.1 mm |
| Height (with stand) | 498.4 mm |
| Weight (with stand) | 4.1 kg |
| Width (without stand) | 54.4 cm |
| Depth (without stand) | 9.19 cm |
| Height (without stand) | 33.3 cm |
| Weight (without stand) | 2.6 kg |
| Packaging data | |
| Stand included | Y |
| Cables included | HDMI |
| Package width | 636 mm |
| Package depth | 454 mm |
| Package height | 213 mm |
| Package weight | 6.3 kg |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Y |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details