Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

MSI Pro MP241X 23.8 Inch Monitor, Full HD (1920 x 1080), 75Hz, VA, 4ms, AdaptiveSync, HDMI, VGA, Anti-Glare, Anti-Flicker, Less Blue light, TÜV Certified, VESA, Black, 60.5 cm (23.8"), 1920 x 1080 pixels, Full HD, LCD, 7 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LCD |
| Touchscreen | N |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 220 cd/m² |
| Response time | 7 ms |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Response time (fast) | 7 ms |
| Pixel pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 83 kHz |
| Vertical scan range | 55 - 75 Hz |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | N |
| Built-in camera | N |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Frameless design | Y |
| Certification | 全球(WW)/CB |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | N |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DVI port | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4b |
| Audio input | N |
| Headphone out | N |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Cable lock slot | Y |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | N |
| Tilt angle range | -5 - 15° |
| Tilt adjustment | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Packaging content | |
| Cables included | HDMI, VGA |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 541.8 mm |
| Depth (with stand) | 180.8 mm |
| Height (with stand) | 416.6 mm |
| Weight (with stand) | 2.85 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 616 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 409 mm |
| Package weight | 4.27 kg |
| Package type | Box |
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details