Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

HP E27q G5, 68.6 cm (27"), 2560 x 1440 pixels, Quad HD, LCD, 5 ms, Black, Silver
| Display | |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LCD |
| Touchscreen | No |
| HD type | Quad HD |
| Panel type | IPS |
| Backlight type | Edge LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Anti-glare screen | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2560 x 1440 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 8000000:1 |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Pixel pitch | 0.23 x 0.23 mm |
| Pixel density | 109 ppi |
| Horizontal scan range | 30 - 115 kHz |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Surface hardness | 3H |
| Colour depth | 8 bit |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 99% |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| HP segment | Business |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Business |
| Product colour | Black, Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Feet colour | Silver |
| Introduction year | 2022 |
| Country of origin | China |
| Certification | BIS; BSMI; CB; CCC; CE; CECP; CEL; cTUVus; EAC; ENERGY STAR®; FCC; ISO 9241-307; KC/KCC; Korea MEPS (E-standby); Microsoft WHQL Certication; NOM; PSB; SEPA; TCO Certied; TCO Certied Edge; TUV-S; VCCI; WEEE; ISC; ICE; UAE; TGM; Ukraine certicates; PSE; Hardware low blue light; GS |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone out | No |
| HDCP | Yes |
| AC (power) in | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment | 15 cm |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -90 - 90° |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 35 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 60 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB Type-A to USB Type-B |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 614 mm |
| Depth (with stand) | 227 mm |
| Height (with stand) | 547 mm |
| Weight (with stand) | 7.08 kg |
| Width (without stand) | 613.4 mm |
| Depth (without stand) | 48.3 mm |
| Height (without stand) | 364.6 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 699 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 446 mm |
| Package weight | 11 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Sustainable technologies and materials | Low Halogen; Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable; Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable; Contains ocean-bound recycled plastic; 85% ITE-derived closed loop plastic; At least 25% recycled metal |
| Other features | |
| Weight | 7.08 kg |
HP Italy S.r.l
Via Carlo Donat Cattin, 5
20063 - Cernusco sul Naviglio
Italia
CONTATTI
Tel: +1 650 857 1501
Mail: info@hp.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
HP Italy S.r.l
Via Carlo Donat Cattin, 5
20063 - Cernusco sul Naviglio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details