Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Olimpia Splendid Caldorad 9 Digital, Oil electric space heater, Oil, 24 h, Indoor, Floor, Black, White
| Features | |
| Type | Oil electric space heater |
| Heating element type | Oil |
| Timer | Y |
| Timer duration (maximum) | 24 h |
| Design | |
| Suitable for | Indoor |
| Placement options | Floor |
| Product colour | Black, White |
| Display | LCD |
| Castor wheels | Y |
| Performance | |
| Heating power | 2000 W |
| Heating power (min) | 1000 W |
| Adjustable thermostat | Y |
| Power | |
| Amperage | 1 A |
Olimpia Splendid S.p.A.
Via Industriale, 1
25060 - Cellatica
Italia
CONTATTI
Tel: +39 030 214 9811
Mail: info@olimpiasplendid.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Olimpia Splendid S.p.A.
Via Industriale, 1
25060 - Cellatica
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details