Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Candy CCE3T618FS, 342 L, No Frost (fridge), 39 dB, F, Silver
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Silver |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Child lock | N |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Y |
| Adjustable shelves | Y |
| Number of adjustable shelves | 4 |
| Performance | |
| Total net capacity | 342 L |
| Climate class | N |
| Minimum operating temperature | 16 °C |
| Maximum operating temperature | 32 °C |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 39 dB |
| Icemaker | N |
| Holiday function | N |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 223 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of removable shelves | 4 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 5 |
| Bottle rack | N |
| Smart Cool function | N |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 119 L |
| Storage time during power failure | 10 h |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Fast freeze function | N |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | N |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 319 kWh |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 1 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 658 mm |
| Height | 1850 mm |
| Weight | 61 kg |
| Package weight | 63 kg |
| Other features | |
| Control position | Internal |
| Adjustable thermostat | Y |
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 039 2086 1
Mail: info@candy-group.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details