Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Hisense RR220D4ERF, 164 L, Freestanding, F, 40 dB, Red
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Red |
| Door hinge | Right |
| Built-in display | N |
| Housing material | Stainless steel |
| Shelves material | Glass |
| Number of compressors | 1 |
| Performance | |
| Total net capacity | 164 L |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 40 dB |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 149 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 3 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 4 |
| Bottle rack | Y |
| Freezer | |
| Freezer position | Top-placed |
| Freezer net capacity | 15 L |
| Star rating | 4* |
| Freezer number of shelves/baskets | 1 |
| Ergonomics | |
| Adjustable feet | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 178 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 542 mm |
| Depth | 565 mm |
| Height | 1332 mm |
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 890123
Mail: info@hisense.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Hisense Europe
Via Elettro 9
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details