Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Haier 3D 70 Serie 3 HTOPMNE7193, 450 L, T, 10 kg/24h, E, Fresh zone compartment, Platinum, Stainless steel
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Platinum, Stainless steel |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Child lock | N |
| Built-in display | Y |
| Display placement | On door |
| Adjustable shelves | Y |
| Shelf finish type | Silver frame |
| Door balconies finish type | Chrome frame |
| Recessed handle(s) | Y |
| Number of adjustable shelves | 3 |
| Performance | |
| Total net capacity | 450 L |
| Climate class | T |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 37 dB |
| Icemaker | N |
| Water dispenser | N |
| Holiday function | Y |
| Wi-Fi | N |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 310 L |
| Cooling system | Dynamic (fan-assisted) |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 3 |
| Egg balcony | Y |
| Number of egg balconies | 1 |
| Bottle rack | Y |
| Super Cool function | N |
| Smart Cool function | Y |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 140 L |
| Freezing capacity | 10 kg/24h |
| Storage time during power failure | 12 h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 2 |
| Fast freeze function | Y |
| Ice cube tray | Y |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | Y |
| Ergonomics | |
| Door open alarm | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 297 kWh |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 1.5 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 700 mm |
| Depth | 675 mm |
| Height | 1906 mm |
| Weight | 95 kg |
| Package width | 777 mm |
| Package depth | 749 mm |
| Package height | 1972 mm |
| Package weight | 103 kg |
| Other features | |
| No Frost system | Y |
| Control position | External |
| Adjustable thermostat | Y |
| Electronic control | Y |
Haier Group
Via Elettrodomestici 9
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 556677
Mail: info@haier.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Haier Group
Via Elettrodomestici 9
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details